Akreditovaný výcvik

Výcvik akreditovaného psychosociálního kouče. Absolvováním výcviku získáte Osvědčení, které Vás kvalifikuje k výkonu povolání psychosociální kouč.

Co je pro Vás důležité

Osobnost kouče jedním z předpokladů úspěchu, proto klademe velký důraz na etický kodex, který má být desaterem, který kouč žije a naplňuje svojí praxi. Klienti nejsou anonymní osoby, jsou to konkrétní lidé v různých životních situacích a problémech a kouč k nim musí přistupovat s úctou a důvěrou v jejich schopnosti.

Pocit nedokonalosti a neschopnosti řídit svůj osobní život, přináší komplikované vztahy na pracoviště a obráceně.

Jaká bude Vaše sebezkušenost

Kupí se nám profesní konflikty, frustrace, vyhoření a velmi negativně ovlivňují naše pracovní vztahy a kariérní úspěch. Přenášíme si nespokojenost, podrážděnost z práce do všech oblastí života a to je dlouhodobě neudržitelný stav. Trpíme my, kolegové, blízcí a zejména naše děti. Zaměstnání věnujeme největší část dne, proto se potřebujeme zamyslet nad naší smysluplnou existencí v pracovní, sociální sféře a následně v osobních  vztazích, které ale řeší výcvikVztahový kouč.

Jak zastavit fluktuaci zaměstnanců ve firmě? Zvýšit jejich přirozenou osobní motivovanost? Musíte toho znát víc nebo umět víc?

Proč být koučem někdy bolí

Naučit se zvládat tlak, který tato profese kouče vyvíjí není snadné. Naučíme vás tento tlak integrovat, udržovat si duševní hygienu, relaxovat.  Kouč se musí neustále  vzdělávat a posilovat svoje znalosti a dovednosti a to v mnoha oblastech.

Úspěšné pracovní spojenectví s klientem, bude motivací a hnací silou být sám lepší a umožnit všechny pozitivní změny, kterých může klient i kouč dosáhnout. 

Lidská společnost je velmi složitý systém

Dosud neexistuje ucelená fungující preventivní síť, která by nám pomohla předcházet těmto jevům.  A překročení  etických norem s sebou nese následky na našem psychosomatickém zdraví.

Zde spatřujeme nepostradatelnou roli psychosociálního kouče, který může se zaměstnanci, manažery pracovat průběžně, eliminovat jejich stresové zatížení, včas zasáhnout a vyřešit nastalé krizové situace i dlouhodobé pracovní vztahy. Psychosociální koučink lze uplatnit ve všech oblastech lidské činnosti, ve firmách, na úřadech, v sociálních službách, ve státní správě, ve školství.

Bere Vám práce dech? To nejlepší máte nadosah ruky

V našem výcviku, koncipovaném do modulů, Vás naučíme všechny potřebné techniky, které budete v praxi psychosociálního kouče potřebovat. Všechny významné techniky koučování budou dostatečně posíleny teoretickými znalostmi. Vyučované techniky si osvojíte sebezkušeností, změny projdou Vaším psychickým i fyzickým tělem. Sebepoznáním si osvojíte vše, co potřebujete pro sebe a svou praxi.

Zkušenosti načerpáte z mnoha škol koučinku a to jen to nejlepší